CHP'den 'PYD Terör Örgütü değil' açıklamasına soruşturma

CHP PM üyesi Erdal Aksünger'in ''PYD konusunda ilk günden diyorum görüşülmesi gerekiyordu. Terör örgütü değil benim gözümde'' ifadelerini nedeniyle inceleme başlatıldı.

CHP'den 'PYD Terör Örgütü değil' açıklamasına soruşturma

CHP PM üyesi Erdal Aksünger'in ''PYD konusunda ilk günden diyorum görüşülmesi gerekiyordu. Terör örgütü değil benim gözümde'' ifadelerini nedeniyle inceleme başlatıldı.

CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger ile eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş’in açıklamaları CHP’de tartışma başlattı. İki isim hakkında yaptıkları açıklamalar gerekçe gösterilerek inceleme başlatıldı. 

Ateş, geçen salı günü CNN Türk televizyonunda katıldığı programda, FETÖ ile mücadele tartışılırken CHP yönetiminin politikalarını eleştirmiş ve bunun üzerine programa telefonla bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, açıklamalara tepki göstermişti. 

PYD ile görüşülmesi gerekiyordu

CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger de önceki gün CNN Türk’te katıldığı programda, ''PYD konusunda ilk günden diyorum görüşülmesi gerekiyordu. Terör örgütü değil benim gözümde'' ifadelerini kullandı. 

CHP, Aksünger ve Ateş hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.