İstanbul'da HDP'ye polis baskını çok sayıda gözaltı var

İstanbul’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe yöneticilerin olduğu birçok kişinin evine sabah saatlerinde baskın yapıldığı belirtildi.

İstanbul'da HDP'ye polis baskını çok sayıda gözaltı var

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Eş Başkanı Ferhat Encü, birçok il ve ilçe yöneticilerinin aralarında olduğu çok sayıda kişinin evine bu sabah polis baskını yapıldığını duyurdu.  

Encü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, "İstanbul’da gözlerimizi yine siyasi kırım operasyonlarıyla açtık. Aralarında il ve ilçe yöneticilerimizin olduğu birçok arkadaşımız bu sabah yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alındı. Siyaseten baş edilmeyen HDP yargı marifeti ile tasfiye edilmeye çalışılmaktadır" ifadelerini kullandı.

DHA'da yer alan haberde ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube polislerinin 12 Haziran Pazar günü PKK lideri Abdullah Öcalan'a yönelik tecride karşı Bursa Gemlik'te yapılacak eyleme katılmak için Kadıköy'de toplanarak slogan atanlara yönelik operasyon düzenlediği aktarıldı. Bu kapsamda haklarında yakalama kararı çıkarılan 10 kişiye ilişkin Arnavutköy, Avcılar, Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane, Maltepe, Silivri, Sultanbeyli, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerindeki baskınlar düzenlendiği kaydedildi.

Eş zamanlı yapılan operasyonda haklarında gözaltı kararı olanların evlerinin arandığı belirtild. Operasyonun sürdüğü aktarıldı.