Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu sel felaketinin yaşandığı Urfa'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte sel felaketinin yaşandığı Urfa’ya vardı.

Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu sel felaketinin yaşandığı Urfa'da

Maraş merkezli depremler nedeniyle büyük yıkım yaşanan afet bölgelerini bu kez de sel vurdu. Deprem bölgesinde etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle Adıyaman ve Urfa'da sel meydana geldi. İki kentte 14 kişi hayatını kaybetti.

Sel bölgesine gideceklerini duyuran Millet İttifakı liderleri sel felaketinin yaşandığı Urfa'ya ulaştı. Burada bir açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz buraya aynı zamanda Mayıs ayında kurulacak olan hükümetin temsilcileri olarak da geldik” dedi.

"Şanlıurfa'da hiç kimse kendisini yalnız hissetmesin” diyen Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

“İnsanlar hayatlarını kaybetti. Eğer bir ülke iyi yönetilirse afetlere karşı dirençli kentler olur. Dirençli kentler yaratmak zorundasınız. Alt geçit yapmışlar. Ya bir pompayı getirmek için Allah aşkına saatlerce beklenir mi? Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır? Bütün bunlarınhepsini çözeceğiz. Kimse kendini umutsuz hissetmesin.

 “Dirençli kentler yaratmak zorundasınız”

Eğer bir ülke iyi yönetilirse, afetlere karşı dirençli kentler oluşur. Su mu olur, sel mi olur, aşırı rüzgar mı olur, deprem mi olur... Dirençli kentler yaratmak zorundasınız. Bunları yaratmadığınız zaman siz bu ülkeyi neden yönetiyorsunuz, nasıl yönetiyorsunuz?

“Saatlerce beklenir mi?”

Alt geçit yapmışlar. Bir pompayı getirmek suyu boşaltmak için saatlerce beklenir mi? Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır, bu nasıl bir devlet yönetimidir. Bütün bunların hepsini çözeceğiz. Kimse kendisini umutsuz hissetmesin, tamamını çözeceğiz. Yeni bir anlayışla, zihniyeti tamamen değiştirerek.

“Hiç kimse kendisini umutsuz hissetmesin”

Kim görevini yapıyorsa başımızın üstüne ama kim görevini yapmayıp da ölümlere yol açan olaylara ortam hazırlıyorsa, ona da kimse kusura bakmasın güle güle demek zorundayız. Hepimiz gelişmelerin farkındayız, ne olduğunu biliyoruz. Hiç kimse kendisini umutsuz hissetmesin.

“Bu sorunların hepsini bir araya gelip çözeceğiz”

Allah nasip ederse tüm bu sorunların hepsini bir araya gelip çözeceğiz. Ülkenin sorunlarını gayet iyi biliyoruz. Kentlerin iyi yönetilmediğini de gayet iyi biliyoruz. Bunların tamamını akılla bilgiyle çözmek mümkün. Elin oğlu çözüyor da biz niye çözemiyoruz. Bunu yapmak zorundayız ve tüm bunların tamamını gerçekleştireceğiz, hiç endişe etmeyin."