Kılıçdaroğlu videosunun montaj olduğunu kabul eden Erdoğan'a tepkiler; Kim ne dedi?

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a, "Montajcı sahtekar" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri Twitter'da gündem olurken, Bakan Mustafa Varank da Kılıçdaroğlu için "tescilli sahtekar" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu videosunun montaj olduğunu kabul eden Erdoğan'a tepkiler; Kim ne dedi?

Seçim mitinglerinde izlettiği CHP'nin "Haydi" reklam filmimin montajlanmış olduğunu kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk tepki, Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a, "Montajcı sahtekar" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri Twitter'da gündem olurken, Bakan Mustafa Varank da Kılıçdaroğlu için "tescilli sahtekar" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi mitinglerinde CHP'nin "Haydi" reklam filmine montaj ile PKK'lı yöneticilerin eklenen videosunu izlettirmişti.

"Ama montaj ama şu ama bu"

Dün akşam TRT ortak yayınında konuşan Erdoğan bir soru üzerine, "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Ama montaj ama şu ama bu" ifadelerini kullanarak, görüntülerin montaj olduğunu kabul etti. 

Programda gazeteci Abdülkadir Selvi'nin "Efendim, konuşmanızda iki defa ‘Bunlarla video çekmişlerdir’ dediniz. Ben onu tam anlayamadım. Kim neyle video çekmiş?" yönündeki soruya Erdoğan,  "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar. 'Haydi, haydi' türü. Anladınız mı? Ama montaj ama şu ama bu. PKK'lılar videolarla bunlara destek verdiler" ifadelerini kullandı. 

"Montajcı sahtekar"

Görüntülerin montaj olduğunu kabul eden Erdoğan'a ilk yanıt Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Erdoğan'ın kendisine sarf ettiği görüntüleri alıntıladığı mesajında, "Montajcı sahtekar. Ben iftiraya uğramaktan yoruldum, bu bana iftira atmaktan yorulmadı. Sen kimin temiz olduğunu, kimin kirli olduğunu herkese göster ya Rabbi. Amin!" dedi.

Söz konusu video 14 Mayıs seçimleri öncesi de tartışma yaratmıştı.

Erdoğan'ın, videoyla ilgili "Kılıçdaroğlu arkasına terör örgütünün başındaki adamı alıyor, 'haydi' diyor" sözlerine karşılık, Kılıçdaroğlu ise "Gençlere sesleniyorum. Utanmadan montajlı içeriklerle sizlere kara propaganda yapan biri var. Eşik işte buradadır. Halep oradaysa, arşın buradadır" demişti.

"Bu iftira ve kumpas kampanyası ayaklarına dolandı"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da canlı yayında söz konusu videonun "montaj" olduğunu kabul eden Erdoğan'a tepki gösterdi. 

İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan, mitinglerde millete gerçek gibi gösterdiği Kemal Kılıçdaroğlu videosunun montaj olduğunu canlı yayında itiraf etti. Bir müslümana asla yakışmayan bu iftira ve kumpas kampanyası ayaklarına dolandı. Montaja, iftiraya ve kumpasa bu milletin ahlakı, vicdanı ve feraseti geçit vermeyecek." diye yazdı.

Bir Müslüman, yalan söyler mi?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Erdoğan'ın katıldığı yayında Kılıçdaroğlu ile ilgili sahte videoyu savunarak "Kandil’dekilerle video çekimleri var, ama montaj, ama şu, ama bu" ifadelerine "Bir Müslüman yalan söyler mi? "sözleriyle tepki gösterdi.

"Cumhurbaşkanımıza bu çirkin ifadeleri yakıştıranları milletimize şikayet ediyoruz"

Millet ittifakı bileşenlerinden gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise sosyal medyadan Kılıçdaroğlu'na yüklendi. 

İletişim Başkanı Altun, "Cumhurbaşkanımıza bu çirkin ifadeleri yakıştıranları milletimize şikayet ediyoruz" dedi.

"Tescilli sah-te-kar!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz konusu reklam filmine montaj ile PKK elebaşının eklendiğini kabul etmesi üzerine alevlenen tartışmaya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

Varank, Kılıçdaroğlu’nun seçim gecesi attığı “Öndeyiz” paylaşımını alıntılayarak, “Tescilli sah-te-kar!” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs seçim gecesi attığı “Öndeyiz” paylaşımını alıntılayarak, “Tescilli sah-te-kar!” dedi.

AK Parti Maraş milletvekili Mahir Ünal da bir paylaşım yaparak, “Bahar vadettiğin kandildeki dostlarının sana destek mesajları ile hazırlanmış kamuoyuna açık bir videonun neresi montaj” sözleriyle görüntülerin montaj olmadığını ileri sürdü.

Ünal ayrıca isim vermeden Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Senin kimlere bahar vadettiğini bildiği için bu aziz millet sana geçit vermedi sahtekar” ifadelerini kullandı.