MHP'li adaydan AKP'li belediyeye: Sabrımızın da bir sonu var!

MHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Köksal, AKP’li belediyenin broşürlerini devletin resmi araçlarıyla toplattığını öne sürdü

MHP'li adaydan AKP'li belediyeye: Sabrımızın da bir sonu var!

MHP Kırşehir Belediye Başkan adayı Köksal, AKP’li belediyenin broşürlerini devletin resmi araçlarıyla toplattığını öne sürdü.

AKP ve MHP, Cumhur İttifakı kapsamında 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde 30'u büyükşehir olmak üzere 51 ilde ittifak yaptı. Bazı illerde iki partide de kendi adayıyla seçime girdi. AKP ve MHP'nin kendi adayını gösterdiği Kırşehir'de  MHP’nin Kırşehir Belediye Başkan adayı Onur Köksal, AKP’li belediyeyi broşürlerini toplamakla suçladı. Resimlerini astığı bina sahiplerinin tehdit edildiğini öne süren Köksal, “Belediye çalışanlarına zorla araçlarınızın arkasını giydireceksiniz demek de neyin nesi? Olmuyor beyler. Bizim de sabrımızın bir sonu var” dedi.

MHP'nin Kırşehir Belediye Başkan adayı Onur Köksal, Facebook'ta “Ne oluyor beyler?” diye diyerek, şunları yazdı:

“Bizler parti olarak, duruş olarak ve ilke olarak genel başkanımızın talimatıyla Cumhur İttifakına bağlıyız. Fakat son günlerde Kırşehir’de yaşadığımız olaylar neler oluyor dedirtiyor bize. Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkıyla yaptırdığımız broşürleri devletin resmi araçlarıyla adamlar gönderip toplattırmak neyin nesidir? Sizler şehrin her tarafını belediyenin gücünü kullanarak resimlerinizi asarken bizlerin resimlerini astırdığımız bina sahiplerini arayarak tehdit edip indirtmek de neyin nesi? Belediye çalışanlarına zorla araçlarınızın arkasını giydireceksiniz demek de neyin nesi? Olmuyor beyler. Bizim de sabrımızın bir sonu var…”