Türkiye 5-6 ay sonra NATO'dan ayrılacak' iddiası

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak, Türkiye’nin NATO’dan 5-6 ay sonra çıkacağını iddia etti.

Türkiye 5-6 ay sonra NATO'dan ayrılacak' iddiası
Youtube'de bir programa konuk olan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak, Türkiye'nin 5-6 ay sonra NATO’dan ayrılacağını illeri sürdü.
 
Ethem Sancak, Türkiye-NATO ilişkilerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Vatan Partisi'nin düzenlediği  ‘NATO’dan çıkalım’ kitlesel eylemlerine ilişkin konuşan Sancak, “Bizi bu eylemleri yapmaya olaylar zorluyor. NATO bizi yaptıkları provokasyonlarla bu eylemlere zorluyor. Son olarak komşumuz Yunanistan ile bizi karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Türkiye 5-6 ay sonra NATO’dan ayrılacak.' dedi.
 
Devamında Sancak, "Ortadoğu’da bizi bir girdaba sokmaya çalışıyor. Son olarak İsveç ve Hollanda’da Kur’an’a kaşı yapılan eylemleri görüyorsunuz. NATO’dan çıkmak acil ve farz haline geldi. Yapılan anketlerde bize en düşman ve yıkıcı politikaları izleyen ülkenin ABD olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 80’e çıktı. Yine son dönemde Türk halkı Rusya ve Putin’e karşı büyük sempati duymaya başladı. Millet yaklaşan tehditleri görerek hükümetlerin önüne geçti." şeklinde konuştu.