Yapılan son seçim anketinde yalnızca 4 parti barajı geçebiliyor: İşte sonuçlar

Avrasya Araştırma şirketi, 'tam kapanma'dan önce yüz yüze yaptığı araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Araştırmada, olası milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde oy oranları da ölçüldü.

Yapılan son seçim anketinde yalnızca 4 parti barajı geçebiliyor: İşte sonuçlar

Avrasya Araştırma Şirketi'nin nisan ayındaki ikinci anket çalışmasında hem adayların ve partilerin oy oranları ölçüldü hem de mevcut tabloya ilişkin sorular yöneltildi.
"Türkiye'de bir ekonomik kriz olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna nisan ayının ikinci yarısında 'Evet' diyenlerin oranı yüzde 87 oldu.

"Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusuna verilen yanıtlara göre (kararsızlar dağıtılmadan) ise AK Parti'nin oyları yüzde 30'un altına gerilemiş durumda.

Ankete göre kararsızlar dağıtıldığında AK Parti yüzde 32, CHP yüzde 26,8, İYİ Parti yüzde 13,6, HDP yüzde 11,3 ile barajı geçiyor. MHP yüzde 7,5 ile baraj altında görünüyor.

Ankette cumhurbaşkanlığı seçimi için de sorular yöneltildi. "Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı adayı olursa oy verir misiniz?" sorusuna 'Kesinlikle oy vereceğim' diyenlerin oranı yüzde 29,7'ye geriledi.