Yeşil Sol Parti’den ‘Tanrıkulu’ açıklaması: Hakikati söyleyen Kürt olunca hışma uğruyor

Yeşil Sol Parti, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkındaki sözleri nedeniyle hedef gösterilerek hakkında soruşturma başlatılmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “Hakikati söyleyen Kürt olunca kendi partisi başta olmak üzere hakikate düşman olanların hışmına uğramaktadır” denildi.

Yeşil Sol Parti’den ‘Tanrıkulu’ açıklaması: Hakikati söyleyen Kürt olunca hışma uğruyor

Yeşil Sol Parti, Sezgin Tanrıkulu aleyhinde başlatılan kampanya nedeniyle sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

“İşlenen suçları önce inkar edip sonra bunu dile getirenleri susturmaya çalışanlar hakikati gizleyemezler” denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“AKP-MHP iktidarı, onun siyaset zemininden hareket eden muhalefet partileri, ranttan ve savaştan beslenen çevreler; gerçeği dile getiren herkesi düşmanlaştırıyor, linç ayinleri düzenliyor.

Gazeteci Merdan Yanardağ’dan sonra CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu bu linç güruhunun hedefi haline geldi.

90’lı yıllarda devlet adına Kürtlere karşı işlenen suçlar günümüzde de devam ettiriliyor. AKP-MHP iktidarı, onun “milli ve yerli muhalefeti” ise failleri koruyor.

Ermenilere, Kürtlere, Alevilere ve bütün ötekilere karşı işlenen suçları önce inkar edip sonra bunu dile getirenleri susturmaya çalışanlar hakikati gizleyemezler.

“Devlet adına işlenen suçları temize çekmekle” görevli bu koronun, Kürtler söz konusu olunca inkarcı, reddiyeci, katliamı savunan yaklaşımı yeni değildir. Hakikati söyleyen Kürt olunca kendi partisi başta olmak üzere hakikate düşman olanların hışmına uğramaktadır. Tarih bu hakikati not etmiştir. Suçlular ve onları koruyanlar hesap vermekten kurtulamayacaktır.

Biz hakikatin yanında durmaya her koşulda hakikati savunmaya devam edeceğiz.”