Meteoroloji'den 18 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 20 Kasım hava durumu raporunu paylaştı. 18 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapılırken bölge illerinde ve İç Anadolu ile Karadeniz’de kar yağışı ve karla karışık yağmur bekleniyor. İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Çankırı, Urfa ve Ankara'da da sağanak bekleniyor.

Meteoroloji'den 18 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinin çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Çankırı, Şanlıurfa çevreleri ve Ankara'nın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun yüksekleri, Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli, Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Mersin, Kars, Kastamonu, Malatya, Muş, Rize, Sinop, Dersim, Şırnak ve Ardahan sarı ve turuncu kodal uyarıldı.

Ekran alıntısı