Yakalandığı iddia edilen Peker'den açıklama: Resmi bir operasyon düzenlemeleri mümkün değil

Sosyal medyadan tutuklandığına dair haberleri yayılan Sedat Peker, Türkiye'nin kendisine resmi bir operasyon düzenlemesinin mümkün olmadığını söyledi.

Yakalandığı iddia edilen Peker'den açıklama: Resmi bir operasyon düzenlemeleri mümkün değil

Peker, Yayınladığı videolarla devlet-mafya ilişkilerine ilişkin ifşaatların yanı sıra başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere birçok isimle ilgili önemli iddialarda bulunan Sedat Pekeri bir gün boyunca paylaşım yapmadığı için 'yakalandığı' iddia edildi. Peker'e yakın olduğu bilinen ve 'basın danışmanı' olarak tanıtılan Emre Olur, gazetecilere yaptığı açıklamalarda, Peker'in BAE polisinin 'daveti' üzerine öğle saatlerinde konutundan ayrıldığını ve yanında cep telefonu taşımadığını söyledi.

Peker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı ilk açıklamada, ailesinin yanına geri döndüğünü belirtti. Kendisi hakkında 'Interpol' aracılığıyla arama kararı bulunmadığını ve uluslararası hukuka göre aranan biri olmadığını hatırlatan Peker, "Devletin, bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi mümkün değildir" dedi.

Ülkede kalmasında herhangi bir sorun olmadığının kendisine iletildiğini belirten Peker, daha önce iddialarda bulunduğu isimlere seslenerek, "Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız" diye yazdı.

Peker, sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamalarda bulundu:

"Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk.

Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi.

Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir.

Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar.

süslü sülü, benim ahiretliğim, derin mehmet, pelikancılar, ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız

Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim."