Başkan Barzani: Onun kahramanlıklarına şahidim

Başkan Mesud Barzani, Zerevani Peşmergeleri Komutanı İskender Gerdi’nin şehit olması dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı.

Başkan Barzani: Onun kahramanlıklarına şahidim

Başkan Mesud Barzani, Zerevani Peşmergeleri Komutanı İskender Gerdi’nin şehit olması dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı.

Gerdi’nin şehit olması haberinin kendisini çok üzdüğünü kaydeden Başkan Mesud Barzani, çok zor zamanlarda Komutan Gerdi’nin kahramanlığına bizzat şahit olduğunu belirtti.

Başkan Barzani’nin mesajı şöyle:

“Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Zerevani Komandoları 3’üncü Tugayı Komutanı İskender Reşid Gerdi’nin Peşmergelerin eğitim görevi sırasında yaşanan elim bir hadise ile şehit olmasıyla çok daraldım ve üzüldüm.

İskender Komutan, kahraman bir Peşmerge ve gözü korkmayandı. Ben bizzat Şehit İskender’in çok zor zamanlarda gösterdiği kahramanlıklara şahit oldum. Onun şehit oluşu hepimiz için acı ve büyük bir kayıptır.

Bu vesileyle Şehit İskender’in ailesi, akrabaları ve dostlarına başsağlığı diliyorum. Onların acısını paylaşıyorum. Yüce Allah’tan rahmetliyi güzel cennetiyle sevindirmesini niyaz ediyorum. Herkese sabır diliyorum.

Muhakkak ki biz Allah’a aidiz ve muhakkak ki ona döneceğiz.”

Şehit İskender Gerdi

Şehit Peşmerge Komutanı İskender Gerdi

Peşmerge güçlerinin Zerevani Komandoları’na bağlı 3’üncü tugay komutanı İskender Gerdi, dün akşam saatlerinde şehit olmuştu.

Zerevani Peşmergeleri tarafından yapılan açıklamada, Zerevani Peşmergeleri Komutanı İskender Gerdi’nin şehit olduğu belirtilmişti

Geçtiğimiz Perşembe günü Peşmerge güçlerinin eğitimi sırasında 60 milimetrelik Havan topunun teknik bir nedenle patlaması sonucu ağır yaralandığı kaydedilen Peşmerge komutanının, Ürdün’deki bir hastaneye kaldırıldığı ve bu akşam da şehit olduğu bildirilmişti.

Komutan Gerdi’nin IŞİD ile mücadele ve Kürdistan Bölgesi topraklarını korumada önemli bir role sahip olduğunun belirtildiği açıklamada, Gerdi’nin cesaret ve kahramanlığıyla anılacağı ifade edilmişti.