Fatih Portakal'dan 'Kürtçe şarkı' tepkisi

Fatih Portakal'dan 'Kürtçe şarkı' tepkisi

Batman'da bir kafede Kürtçe şarkı söylemek isteyen O Ses Türkiye birincisi Dodan Özer'in polis tarafından engellenmesi üzerine gazeteci Fatih Portakal sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

O Ses Türkiye yarışması şampiyonu Dodan, Batman’da bir cafede, “Ey Dilbere” şarkısını söylerken polis tarafından engellendi. 

Dodan’ın elinden mikrofonu alan polis, “O Ses Türkiye yarışmasında yasak olduğu gibi Batman’da da yasak Kürtçe söylemek” dedi. 

Mikrofonu elinden alan polise tepki gösteren Dodan, ''Siz bir vatandaşsınız ben de bir vatandaşım. Sizin yasal haklarınız olduğu kadar benim ki de var: doğru mu. Siz burda görev alabiliyor olabilirsiniz, bende İstanbul’dan buraya konser için geldim. Sizin benim elimden mikrofonu çekmeye hakkınız yok. Ben 42 yaşında bir adamım. Senden daha büyük bir adam olarak söylüyorum. Sen benden çok gençsin." dedi.

Gazeteci Fatih Portakal, polisin Dodan Özer'in Kürtçe türkü söylenmesine engel olunmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Portakal, "Kendi dilindeki şarkıyı söyleyemeyen bir yurttaş, bir müzisyen. Ne zaman bitecek bu anlamsız yasaklar. Kısır döngü hala sürüyor." ifadelerini kullandı.