Dersim yolcu otobüsünü takip eden MHP'liler aracı yakmak istedi

MHP'liler Can Dersim Tuncelililer firmasına ait otobüsün yolunu kesti.

Dersim yolcu otobüsünü takip eden MHP'liler aracı yakmak istedi

Samsun seferini düzenleyen Can Dersim Tuncelililer firmasına ait şehirlerarası yolcu otobüsünün yolu Gümüşhane'de bir grup MHP'li tarafından kesildi. Provokasyon girişimi, yolcuların tepki göstermesiyle boşa düşürüldü.

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin netleşmesinin ardından dün akşam Gümüşhane'de Dersimlilere yönelik provokasyon girişimi gerçekleştirildi.

“Otobüsü yakacaklarını söylediler”

Edinilen bilgilere göre; Samsun seferini düzenleyen Can Dersim Tuncelililer firmasına ait şehirlerarası yolcu otobüsünün yolu Gümüşhane'de bir grup MHP'li tarafından kesildi. Üzerinde MHP bayrakları asılı olan bir araç, Can Dersim Tuncelililer firmasına ait şehirlerarası yolcu otobüsünü uzun süre takip ettikten sonra yolunu kesti. Araçtan inen kişiler yolcu otobüsünü yakacaklarını söyledi. Otobüsün camlarına vuran ve zorla kapıları açmak isteyen kişilere yolcular tepki gösterdi. Bir süre daha provokasyon girişimine devam eden MHP'li grup daha sonra araçlara binerek olay yerinden uzaklaştı. Yolcu otobüsünün şoförü Mehmet Kılıç ise can güvenliklerinin olmadığını belirtti.