Peşmerge Bakanlığı ile Alman güçleri arasında anlaşma imzalandı

Peşmerge Bakanı ve Alman Kuvvetleri Başkomutanı Peşmerge Bakanlığına destek amaçlı bir anlaşma imzaladı.

Peşmerge Bakanlığı ile Alman güçleri arasında anlaşma imzalandı

Peşmerge Bakanı Şoreş İsmail, Almanya'nın Başkonsolosu Klaus Dieter Streicher ve Kürdistan Bölgesi'ndeki Alman Kuvvetleri Komutanı Albay Lars Persikowski ile beraberindeki askeri heyeti kabul etti.

Toplantının başında Peşmerge Bakanı, Kürdistan Bölgesel Yönetimi ile Almanya arasındaki uzun vadeli stratejik ilişkinin devam ettiğini vurgulayarak, Peşmerge ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne sürekli destek ve yardımlarından dolayı Almanya halkına ve hükümetine teşekkür etti.

Peşmerge Bakanı ile Kürdistan Bölgesi'ndeki Alman Genel Komutanlığı, Peşmerge Bakanlığı'na çeşitli alanlarda destek sağlanmasına yönelik anlaşma imzaladı.

Peşmerge Bakanı, anlaşmanın Peşmerge Bakanlığı'nın askeri yeteneklerini geliştirmesi ve Peşmerge Bakanlığı'nın tüm idari ve askeri daireleri ile birimlerini bugün ve gelecekte iyileştirmesi için gerekli bir başarı ve önemli bir destek olacağını söyledi.

Almanya Başkonsolosu, Alman hükümetinin Peşmerge Bakanlığı'nı desteklemeyi görevi olarak gördüğünü ve Kürdistan Peşmerge güçlerinin reformu, örgütlenmesi ve birleştirilmesi ve Peşmerge güçlerinin askeri yeteneklerinin daha da geliştirilmesi sürecinde yardımcı olacaklarını söyledi.

Toplantının sonunda iki taraf arasında geleceğe yönelik ilişkiler ve ortak çalışmalar ile birçok önemli proje ve konu ele alındı.