Trajikomik transfer - Cizre'yi Rize sandı!

Türkiye'de Antalyaspor ve Boluspor gibi takımlarda oynayan Serge Djiehoua, Cizrespor'a transferiyle ilgili, "Cizre'yi Rize sandığım için teklifi kabul etmiştim" dedi.

Trajikomik transfer - Cizre'yi Rize sandı!

Türkiye'deki kariyeriyle ilgili "Kramponlu Pisagor” internet sitesine konuşan Fildişi Sahilli futbolcu, Cizrespor'a transferiyle ilgili ilginç bir itirafta bulundu.

Serge Djiehoua, Cizrespor'dan teklif aldığında Rizespor'dan teklif aldığını sandığını ve kabul ettiğini açıkladı.

33 yaşındaki futbolcu, "Antalyaspor'da oynarken Cizre'yi hiç duymamıştım. Tunus'ta oynadığım dönemde Giresun ile anlaşmıştım ancak kulübüm evrakları yetiştiremediği için transfer olamadım. Daha sonra bir menajer beni aradı ve Türkiye'den Cizre isminde bir kulübün beni istediğini söyledi bende teklifi kabul ettim çünkü Cizre'yi Rize anlamıştım” ifadelerini kullandı.

Serge Djiehoua, "Havaalanına geldiğimde uçuş kartıma bakınca Rize değil Cizre olduğunu anladım. Neresi olduğuna dair en ufak bir fikrim yoktu. Oraya gittiğimde beni çok büyük bir futbolcu gibi karşıladılar. Ancak oradaki kariyerim kısa sürdü çünkü Kobani olayları başlamıştı ve ben korkmuştum. Bu yüzden oradan kısa sürede ayrıldım" diye konuştu.