Ahmet Türk: Bakanlık talebimiz yok, partimiz koltuk peşinde değil

İstanbul’da düzenlenen HDP Danışma Kurulu toplantısına katılan Ahmet Türk: “Kürt siyaseti burada bir aktördür. Bir bakanlık ve bir koltuk talebimiz yok” dedi.

Ahmet Türk: Bakanlık talebimiz yok, partimiz koltuk peşinde değil

HDP Danışma Kurulu İstanbul’da toplandı. Toplantı öncesi Gazete Duvar’ın sorularını yanıtlayan Ahmet Türk, seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türk, "HDP’nin aday çıkarmama kararını doğru buluyorum" dedi. 

‘Değişim ve dönüşüm kaçınılmaz’

HDP ve öncülü siyasi partilerde önemli görevler üstlenmiş bugün ise HDP Danışma Kurulu’nda yer alan Ahmet Türk, Kürt siyasetinin bir aktör olduğunu söyledi: “Değişim ve dönüşüm kaçınılmaz. Endişeler mevcut. Umut ediyoruz ki bu endişeler yerine gelmez. Demokratik bir seçimin yaşanması umut ediyoruz. Fazla alternatif yok. Biri Erdoğan diğeri Kılıçdaroğlu. Kim demokrasiyi getirecekse biz onunla birlikte olacağız. Biz halkımızın demokrasiye kavuşmasını istiyoruz. Kürt siyaseti burada bir aktördür. Bir bakanlık ve bir koltuk talebimiz yok. Adayların mesajları ve tutumları açık. İsim açıklamaya gerek yok.

HDP’nin aday çıkarmama kararını doğru buluyorum’

HDP’nin kararını desteklediğini belirten Türk, “Bugün Erdoğan yüzünden binlerce Kürt siyasetçisi hapiste. Erdoğan Kürtlerin kazanımlarına karşı. Biz bu siyasetin karşısındayız. Partimizin koltuk peşinde değil, demokrasi için mücadele ediyor. Demokrasiden yana bir tavrımız oldu. HDP’nin aday çıkarmama kararını doğru buluyorum” ifadelerini kullandı.