Tansiyon yükseliyor! Kızıldeniz'de 4 gemi hedef alındı!

Kızıldeniz'de tansiyon yükseliyor. Husiler, Akdeniz ve Kızıldeniz’de seyir halindeki dört gemiye onlarca füze attıklarını açıkladı. Gemilerin hasar almadığı belirtildi.

Tansiyon yükseliyor! Kızıldeniz'de 4 gemi hedef alındı!

Alevler gökyüzüne yükseldi, dumanlar dört bir yanı sardı. Bombaların hedefi olan gemide patlama üstüne patlama meydana geldi.

Kızıldeniz'de tansiyon düşmüyor. İsrail’in Gazze’ye saldırısından bu yana Yemenli Husiler Akdeniz ve Kızıldeniz’de yük gemilerini hedef almayı sürdürüyor.

Husiler, Akdeniz ve Kızıldeniz’de seyir halindeki dört gemiye onlarca füze attıklarını açıkladı. Yetkililer gemilerin hasar almadığını söyledi.

Bu eylemden bir gün önce de bir gemi daha Husilerin saldırısına uğradı. Bu kez maddi hasarın oluştuğu saldırı sonrası bölgede görev yapan bir savaş gemisi harekete geçti ve Husi mevzilerini topa tuttu. Hasar alan gemi, güvenlik birimlerinin kontrolü altında güvenli limana çekildi.

Husiler, Kasım ayından bu yana Kızıldeniz ve Akdeniz’de iki gemiyi batırdı, birine el koydu. Füze ve insansız hava araçlarıyla yapılan saldırıda 60’tan fazla gemi hasar alırken, dört denizci hayatını kaybetti. /CCN