OHAL yine uzatıldı

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından saat 22.30'da Bakanlar Kurulu toplandı. 1 saat 15 dakika süren Bakanlar Kurulu'ndan beklenildiği gibi OHAL'in uzatılması kararı çıktı.

OHAL yine uzatıldı

Toplantının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, YSK'nın tartışılan mühürsüz oy ve pusulaları kabul etmesi kararına ilişkin olarak "YSK ile ilgili iddiaların muhatabı biz değiliz" dedi.

Türkiye Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un toplantı sonrasında yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

"Yüzde 85'in üzerinde bir katılım vatandaşlarımızın demokrasiyi sahiplenmesi konusunda önemliydi. Türkiye son derece olgun, demokratik olarak gelişmiş bir seçim kampanyası geride bıraktı. Evet diyenler, Hayır diyenler oldu, bireysel olarak kanaatlerini açıklayanlar oldu. Son derece olgun, keyifli ve barışçıl bir şekilde kampanya sürecini geride bıraktık."

"OHAL'in 3 ay uzatılmasıyla ilgili yazı kaleme alındı"

"MGK kendi uhtesinde olan OHAL'in uzatılmasıyla ilgili konuda Bakanlar Kurulu'na tavsiye kararında bulundu. Bu karar ele alınarak Çarşamba saat 01.00'den itibaren OHAL'in 3 ay uzatılmasıyla ilgili yazı kaleme alındı ve Bakanlar Kurulu kararı imzalandı. Konu TBMM'ye gelecektir ve onayıyla 3 ay daha uzatılacaktır"