Pentagon UFO haritasını yayınladı: Kürdistan da içinde

ABD Savunma Bakanlığı şeffaflık adına “dünyanın UFO görülen noktalarını” açıklayan yeni bir belge yayınladı. Belgede, 1996-2023 yılları arasındaki raporlara dayanarak, tanımlanamayan cisimlerin en çok nerede görüldüğünü açıklayan bir harita da yer alıyor. Haritada Kürdistan Bölgesi ve Rojava’yı da içine alan Irak ve Suriye de var.

Pentagon UFO haritasını yayınladı: Kürdistan da içinde

Pentagon'un All-domain Anomaly Resolution Office (AARO) direktörü Dr. Sean Kirkpatrick geçen hafta, “Uçan daireleri dünyanın her yerinde görüyoruz ve bunların çok ilginç görünür manevralar yaptığını biliyoruz” demişti.

UFO gözlemleri nerede yoğunlaşıyor?

Pentagon tarafından yayımlanan haritaya göre Japonya'da Nagasaki ve Hiroşima, ABD'nin California eyaleti de dahil olmak üzere doğu ve batı kıyıları ile Orta Doğu'nun bazı bölgeleri UFO gözlemlerinin yoğunlaştığı yerler arasında yer alıyor.

Harita

Orta Doğu'nun Kürdistan Bölgesi ve Rojava da dahil Irak ve Suriye'yi de içeren bir bölgesi, UFO gözlem noktaları olarak gösteriliyor.

Harita özellikle Japonya’nın güneybatısında, 1945 yılında ABD'nin nükleer saldırılarına hedef olan Nagasaki ve Hiroşima şehirlerini kapsayan bir bölgeyi tanımlıyor.

Japonya'nın sıcak noktalarından bir diğerini de “UFO Kasabası” olarak anılan Fukushima eyaletindeki Linomachi kenti oluşturuyor.

Linomachi, hayranlarını çekmek ve kendisini uzaylıların evi olarak tanıtmak amacıyla dünya dışı temalı süslemelerle donatıldı. Burası aynı zamanda 2021 yılında açılan ve uzaylı meraklısı Takeharu Mikami tarafından yönetilen Uluslararası UFO Laboratuvarı adlı bir araştırma enstitüsüne de ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası UFO Laboratuvarı, bu ayın Haziran ayında, diğer bölgelerin yanı sıra Kobe ve Fukushima'da çekilmiş 6 adet muhtemel UFO görüntüsü yayınlamıştı.

Linomachi kenti

Öte yandan, ABD hükümetinin haritası, geçen yıl Temmuz ayında kurulan özel bir UFO departmanı olan All-domain Anomaly Resolution Office'in (AARO) yeni web sitesinde yayınlanan “UAP Raporlama Eğilimleri” adlı beş sayfalık bir belgede yer alıyor.

Söz konusu internet sitesinin kamuoyuna AARO ve onun 'tanımlanamayan anormal fenomenleri anlama ve çözme çabaları' hakkında bilgi sağlayacağı belirtildi.