Netanyahu’dan Erdoğan'ın 'terörist' sözlerine yanıt

İsrail Başbakanı Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “İsrail bir terör devletidir” şeklindeki ifadesine sert tepki gösterdi. Erdoğan’ın Hamas’a verdiği desteği dile getiren Netanhayu, “Ondan ders almayacağız” dedi.

Netanyahu’dan Erdoğan'ın 'terörist' sözlerine yanıt

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İsrail bir terör devletidir” ifadesine tepki gösterdi.

Netanyahu’nun Sözcüsü Ofir Gendelman, X hesabından Netanyahu’nun şöyle dediğin paylaştı:

“Terörizmi destekleyen güçler var: Onlardan biri de Türkiye lideri Erdoğan. Erdoğan İsrail’i terör devleti olarak adlandırıyor anacak Hamas’ın terör eylemlerini destekliyor.

Kendisi Türkiye’deki köyleri bombaladı. Biz ondan ders almayacağız.”

Öte yandan İsrail Hükümeti Basın Bürosu logosuyla sosyal medyada paylaşılan görüntülerde de Netanyahu’nun yanındaki yetkililerle yaptığı sohbet sırasında bu sözleri sarf ettiği görülüyor.

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında “İsrail yönetimi Gazzeli çocuklara kadınlara ve sivillere karşı insanlık tarihinin en kalleş saldırılarını düzenliyor. İsrail bir terör devletidir” ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan, “Hamas'ı terör örgütü olarak ifade ediyorsun, Hamas Filistin'de seçimlere girip seçim kazanan bir siyasi parti ve seçimi kazandıktan sonra da hakkını haklarını elinden aldınız” demişti.