Jina Emini’nin ismi 2022’nin en popüler etiketi oldu

Sosyal medya platformu Instagram, 2022 yılının en popüler etiketlerini açıkladı. Bu yılın en çok tartışılan ve konuşulan konuları da Instagram'ın listesinde yer buldu.

Jina Emini’nin ismi 2022’nin en popüler etiketi oldu
Foto:Rudaw

Sosyal medya platformları, 2022’nin en popüler listelerini paylaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün TikTok ve Twitter, 2022 yılının trendlerini paylaşmışken bir paylaşım da Instagram’dan geldi.

Instagram tarafından bu yıl en çok kullanılan etiketler (hashtagler) paylaşıldı.

En popüler etiketler arasında kullanıcıların sosyal olaylara gösterdiği tepkiler ve etkinlikleri daha sıkı takip ettiği görüldü.

2022’nin ilk aylarında meydana gelen Rusya, Ukrayna savaşı nedeniyle gelişen olaylarla beraber Instagram'da tepkiler giderek büyüdü. Kullanıcılar tarafından senenin başında en çok kulllanılan etiketlerden birisi #standwithukraine oldu.

Öte yandan 22 yaşındaki Kürt kadın Jina Emini’nin ölümü sonrası Rojhılat ve İran'da meydana gelen protestolara destek için paylaşılan “#MahsaAmini” etiketi en popüler etiketlerden biri oldu.

James Webb Uzay Teleskobu'ndan #Airfrying, #NFT ve #strangerthings gibi insanların kişisel ilgi alanları ön plana çıktı. Ayrıca Katar'da düzenlenen Dünya Kupası listede yerini almayı başardı ve #fifaworldcup en çok kullanılan etiketlerden birisi oldu.

Sırasıyla Instagram'da en çok kullanılan etiketler şunlar oldu:

- #MAHSAAMINI

- #TAYLORSWIFT

- #STANDWITHUKRAINE

- #FIFAWORLDCUP (FIFA Dünya Kupası)

- #NFT

- #AIRFRYER

- #STRANGERTHINGS

- #SPYXFAMILY (Son yılların popüler animesi)

- #BOOKSTRAGRAM (Instagram'da okuduğu kitapları paylaşan, bu kitapların kısa incelemesini yazan ve videolar çeken kullanıcılar)

- #JAMESWEBBSPACETELESCOPE (James Webb Uzay Teleskobu)