Elon Musk'ın anketine katılanların yarısından fazlası Twitter yöneticiliğini bırakmasını istedi

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın, Twitter'daki CEO'luk görevinden istifa edip etmeme konusunda başlattığı ankette kullanıcıların çoğunluğu istifa etmesi yönünde oy verdi.

Elon Musk'ın anketine katılanların yarısından fazlası Twitter yöneticiliğini bırakmasını istedi

Musk, "Twitter'ın başındaki kişi olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım" paylaşımında bulundu.

Musk'ın anketinde 17 milyon 500 binden fazla kişi oy kullandı.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 57,5'i Musk'ın ayrılması, 42,5'i ise devam etmesi yönünde tercihini ortaya koydu.

Musk, anketi başlattığı tweetinde çıkan sonucu kabul edeceğini belirtmiş, sonraki paylaşımında da "Ne dilediğine dikkat et çünkü onu elde edebilirsin” ifadesini kullanmıştı.

Anketten sonra Tesla hisseleri yükseldi

Öte yandan ankete katılanların yarısından fazlasının Musk’ın Twitter yöneticiliğini bırakmasını istemesi sonrası Tesla hisseleri yükselişe geçti.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hisseleri, borsa açılışından kısa bir süre sonra yüzde 3'e kadar artarak 154,74 dolardan işlem gördü.

Tesla hisseleri, Musk'ın Twitter'ı devralma işlemlerinin tamamlandığı ekim ayından bu yana yaklaşık yüzde 30 değer kaybetmişti.

Tesla hissedarları, Twitter'ın Musk için dikkat dağıtıcı bir unsur haline geldiğine inanıyor ve Tesla'daki görevlerine odaklanamadığından endişe duyuyordu.