Neçirvan Barzani: Öğretmenler toplumun ilerlemesinin temelidir

Neçirvan Barzani Kürdistan Öğretmenler Birliğinin 62. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajında “Öğretmenler toplumun ilerlemesinin en önemli faktörü ve temelidirler” dedi.

Neçirvan Barzani: Öğretmenler toplumun ilerlemesinin temelidir

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani Kürdistan Öğretmenler Birliğinin. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajda tüm öğretmenleri kutladı.

Başkan Neçirvan Barzani, mesajında “Öğretmenlerin yeni nesillerin yetiştirilmesindeki çabalarını, emeklerini ve kutsal mesajlarını saygı ve takdir etmeyi bir görev olarak biliyorum” dedi.

Mesajının devamında Başkan Neçirvan Barzani, " Öğretmenler toplumun ilerlemesinin en önemli faktörü ve temelidirler. Tüm meşru talep ve haklarını destekliyorum Huzurlu, istikrarlı ve en güzel bir yaşamı hak ediyorlar” ifadelerine yer verdi.   

Öğretmenlerin Kürdistan’ın meşru haklarının elde edilmesindeki rolüne de vurgu yapan Barzani, "Devrim ve özgürlük mücadelesinin en zor dönemlerinde eğitimin sekteye uğraması için gösterdikleri çaba ve özveri asla unutulamaz” dedi.

Başkan Neçirvan Barzani mesajının sonunda halkının özgürlüğü için mücadele eden ve bu uğurdsa can veren öğretmenleri saygı ile andığını kaydetti.