Slovakya Başbakanı'na saldırı: Karnından vuruldu

Slovakya Başbakanı Robert Fico, hükümet toplantısı çıkışında silahlı saldırıya uğradı. Başbakan Fico'nun hayati tehlikesi olduğu bildirildi.

Slovakya Başbakanı'na saldırı: Karnından vuruldu

Slovakya Başbakanı Robert Fico, uğradığı silahlı saldırıda yaralandı. 

Slovakya Haber Ajansı (TARS) haberinde, ülkenin Trencin bölgesinde yer alan Handlova kasabasındaki Kültür Evi'nde düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında, binaya silahla ateş açıldığı belirtildi. 

Silahlı saldırıda Slovakya'da 3 dönem başbakanlık koltuğuna oturan Fico'nun yaralandığı ve yakındaki bir hastaneye sevk edildiği kaydedildi. 

Reuters'a konuşan görgü tanıkları, birkaç el ateş eden saldırganın yakalandığını belirtti. Kaynaklar, polisin bir kişiyi kelepçeleyerek götürdüğünü anlattı.

Reuters'ın haberine göre; Başbakan Fico, hastaneye vardığında bilinci yerindeydi. Hastaneden yapılan açıklamada; Slovakya Başbakanı Robert Fico'nun Handlova kasabasındaki bir hastaneye kaldırıldığında bilincinin açık olduğu ve kurşun yaraları nedeniyle tedavi gördüğünü söyledi.

Ayrıca Fico'nun Handlova hastanesindeki tedavisinin ardından daha üst düzey bir tesise nakledildiği belirtildi. Slovakya hükümeti yaptığı açıklamada, Slovakya Başbakanı Robert Fico'nun hayati tehlikesinin bulunduğunu belirterek, helikopterle Banska Bystrica hastanesine nakledildiğini sözlerine ekledi.