PSK, PAK ve PDK-Bakur’dan Dedeoğulları ailesine taziye ziyareti

PSK, PAK ve PDK-Bakur bugün Konya’nın Meram ilçesinin Hasanköy köyünde ırkçı saldırı sonucu 7 ferdi katledilen Dedeoğulları ailesinin taziyesine katıldı.

PSK, PAK ve PDK-Bakur’dan Dedeoğulları ailesine taziye ziyareti

Heyet, Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkanı Mesud Tek, Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Genel Başkan Yardımcısı Nurullah Timur, PSK Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Teker, PAK PM üyesi Mehmet Ermiş, PSK PM üyesi Bedir Çınar, PSK kurucularından Eyüp Akdeniz ve Mehmet Karabulut’tan oluştu.

PSK ve PAK heyeti Dedeoğulları ailesine yönelik olarak gerçekleştirilen ve 7 aile üyesinin katledildiği saldırıyı lanetleyip aileye başsağlığı diledi. Dedoğulları ailesi adına İrfan Dedeoğulları taziyeye gelişleri ve başsağlığı dilekleri için iki parti heyetine teşekkür etti.

PSK ve PAK heyeti bir süre taziye yerinde oturduktan sonra, ırkçı saldırıda katledilen 7 kişinin mezarını da ziyaret etti.

Ayrıca PDK-Bakur Sözcüsü Hişyar Özalp başkanlığında bir PDK-Bakur heyeti de Konya’daki taziye yerinde Dedeoğulları ailesine başsağlığı diledi.

Ne olmuştu?

Konya’nın Meram ilçesinde 30 Temmuz Cuma günü saat 19.00 sıralarında Yaşar Dedeoğulları'nın (65) evine gelen ve daha önce kendilerine ırkçı saldırıda bulunan komşusu Lütfi Keleş'in kayınbiraderi Mehmet Altun, bahçede aile fertleriyle bir süre konuştuktan sonra poşetten çıkardığı tabancayla ateş etti.

Saldırıda Yaşar Dedeoğulları, eşi İpek Dedeoğulları (62), çocukları Serap Dedeoğulları (36), Serpil Dedeoğulları (32), Sibel Dedeoğulları (30), Metin Dedeoğulları (45) ve Barış Dedeoğulları (35) yaşamını yitirdi.